Aktualności

Bezkonfliktowe rozwiązywanie sporów wśród młodzieży i w szkole

dodano: 2021-12-13
Portal prawo.pl umieścił obszerny artykuł stanowiący swoiste podsumowanie zorganizowanej przez Centrum Mediacji przy NRA konferencji "Mediacje Rówieśnicze i Szkolne Sposobem Przeciwdziałania Konfliktom w Szkołach".
Objęcie patronatem przez Centrum Mediacji przy NRA szkolnego klubu mediatora w Szkole Podstawowej nr 143 w Warszawie uznano za pierwszy, bardzo dobry krok, w celu edukacji zarówno młodzieży, kadry pedagogicznej jak i rodziców jak polubownie rozwiązywać konflikty.
Mediacja pozwala wypracować rozwiązania, które będą zadowalające dla każdej ze strony konfliktu, opanowuje emocje i daje satysfakcję z zakończenia sporu.
Jak zauważono podczas konferencji zdobywanie wiedzy o mediacji daje szansę na budowanie społeczeństwa, które chętniej sięgnie po polubowne metody rozwiązywania sporów, w sposób dający zadowolenie wszystkim stroną konfliktu, a rzadziej będzie decydować się na drogę sądową.

Link do artykułu poniżej:

C:/Users/keffo/Downloads/prawo_pl_2021_12_03_mediacja_szkolom_moze_pomoc___podstawa_edukacja__takze_rodzicow_pdf(0).pdf?


Galeria

Złóż wniosek o mediację