Aktualności

Tydzień Mediacji

dodano: 2021-10-18
-
W dniach od 18 do 22 października 2021 trwa Tydzień Mediacji, podczas którego mediatorzy z Centrum Mediacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej biorą udział w szeregu wydarzeń związanych z mediacją i promują ideę mediacji jako skutecznej metody rozwiązywania sporów.
Dzień 21 października 2021r. jest Międzynarodowym Dniem Mediacji warto zatem w tym dniu zastanowić się czy jeśli jestem w sporze, niekoniecznie już sądowym, nie warto skorzystać z polubownej metody jego rozwiązania. Z mediacji można skorzystać w sprawach cywilnych (rodzinnych, spadkowych, majątkowych) oraz gospodarczych ale również karnych i administracyjnych. Mediacje pomagają również rozwiązać spory rówieśnicze np. w szkołach.
Jeśli jesteście Państwo zainteresowani skorzystaniem z mediacji jako metody zakończenia sporu, zapoznajcie się z informacjami o mediacji na naszej stronie lub na stronach adwokackich Centrów Mediacji znajdujących się przy większości Izb Adwokackich na terenie całej Polski.
Mediatorzy będą obecni w Sądach, w siedzibach Okręgowych Rad Adwokackich jak również będą brali udział w szeregu prelekcji, szkoleń, prezentacji, spotkań i konferencji na temat mediacji.
Centrum Mediacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej serdecznie zachęca do pogłębienia wiedzy o mediacji. Zalety mediacji zostały szczegółowo wyjaśnione w filmie "Wejdź na drogę mediacji", który znajduje się poniżej.
Zachęcamy do obejrzenia materiału.

http://panelcm.nra.pl/video/video/8.mp4Złóż wniosek o mediację